Prehľad srandy na slovenskom webe od IKP

ZOMRI – keep calm and Zomri; priamočiaro, kruto, drzo a nemilosrdne – nepáči sa ti? Nuž, tak Zomri. Portál, ktorý denne baví krutými reakciami na domáce dianie už takmer 200 000 ľudí; fenomén novej zábavy (nielen) mladých; mapovanie Slovenska a jeho osobností bezcitnou optikou; admini sú metaloví slniečkárski sorošovci, ktorí za krvavé petrošekely podkopávajú piliere našej slovänskej prapodstaty.

 

Fičí SME – „všetko, čo fičí slovenským internetom”; ak práve nepripravujú nové mémy a politické vtipy, píšu o cestovaní a hodnotia knihy; ak ste napríklad zmeškali inauguráciu prezidentky, záznam na fičí síce nenájdete, no zozbierané najobľúbenejšie vtipy z nej určite áno.

 

Dailymale.sk – vraj „Tam, kde ste, ked sa tvárite, že pracujete.”; blogy na témy rôzne – pracovné, osobné, politické – priamo, úprimne, niekedy vulgárne, niekedy menej.

 

Refresher – ako „hlas modernej generácie” sa rozlieha na takmer všetkých sociálnych sieťach; napríklad prezidentky sa portál v rozhovore pýtal na slovenských raperov a položil jej aj skúšobnú otázku, či by si obliekla norkový kožuch z pravého zvieraťa.

 

EMEFKA – komunitný zábavný webový portál; ešte pred otvorením článku nám autori pridaním malého emotikonu naznačia, či bude článok Haha, Jeej, Woow, Fňuk, Grr, Uups alebo Fuuj; súťaživé typy nájdu aj kvízy, napríklad aj o tom, ktorej filmovej postave patria okuliare na obrázku.

 

Gulas.sme.sk – „guláš zábavy, čo zaženie nudu”; takmer Instagram, no bez príspevkov influenceriek a influencerov; zbierka prvoplánového internetového humoru, ktorý pridávajú samotní „čitatelia”.

 

Cynická obluda – nešetrí nikoho. Vtipy, za ktoré by Obludu mohli žalovať, sú pre istotu platené.

 

Pre tých, čo by na Facebooku chceli tráviť viac času, pridávame ďalšie zdroje prízemnej slniečkarskej zábavy:

-       Prečo ľuďom hrabe

-       Kancelária Koordinátora úderky

-       Rusko Online

-       Blbec.online

-       Genitív na dnešný deň