Nové formy komunikácie

Milé priateľky a priatelia Kultúrneho kyslíka.
Po siedmich rokoch vyjadrovaní touto formou našich kritických názorov na minulosť, súčasnosť a najmä budúcnosť politických plánov a reálnych krokov v oblasti umenia, kultúrneho dedičstva a kultúrnych inštitúcií v Slovenskej republike i v zahraničí sme sa rozhodli zmodernizovať naše aktivity a prispôsobiť ich novej móde a novej forme. Pripravujeme inováciu nielen Kultúrneho kyslíka, ale aj našej webovej stránky a opustíme so smútkom aj značku IKP, pod ktorou sme sedem rokov existovali. Celkom náhodou,( určite), pomenoval presne tak isto odchádzajúci minister kultúry M.Maďarič Inštitút kultúrnej politiky v Ministerstve kultúry SR- IKP. Nechávame tak našu značku iste potrebnému IKP v rámci Ministerstva kultúry a budeme naďalej kriticky oceňovať prácu desiatky ľudí v ňom. Kolektívne i individuálne.
Zostávame pod našou najstaršou značkou Via Cultura, ktorú vlastníme už vyše deväť rokov. Mimochodom, jej grafickú podobu nám zhotovil výnimočný majster log, pán Miroslav Cipár a roky sme sedávali pod jeho obrazom, ktorý nám pri príležitosti nového loga daroval. Nikdy na Vás, majstre, nezabudneme a ešte raz ďakujeme.
Zaznamenali sme mimoriadny úspech našej publikácie, ktorá obsahovala najdôležitejšie články z Kultúrneho kyslíka z prvých štyroch rokov vychádzania KK. Pripravíme pre vás aj druhú z ďalších päťnástich čísel KK a veríme, že bude mať u vás podobný úspech. Najmä, keď nové formy našej aktívnosti umožnia publikovať väčšiemu počtu expertov i zapálených amatérov na nových stránkach KK.
Po rokoch schádzania sa v našom sídle v Pistoriho paláci, kde udržujeme aj našu bohatú knižnicu, opustíme aj neustále sa zvyšujúce nájomné v paláci a financie, ktoré platíme Starému Mestu radšej použijeme na primárne účely Via Cultura. Radi vám umožníme zriedkavú rozkoš pre všetkých knihomoľov a v priebehu februára si budete môcť prísť vybrať knihy, ktoré budú u vás v dobrej a užitočnej opatere. Presný termín včas zverejníme na našej FB stránke.
Veríme, že nám ostanete verní a tešíme sa na vás aj v roku 2022.
Váš tím Via Cultura

“Jedine kultúra robí človeka autentickým živým tvorom” – Ladislav Kováč v knihe O zmysle ľudského života