Slovník IKP

Zelená vdova - Chránená jednodomá rastlina vo vlastníctve bohatého a úspešného pestovateľa. Je hojne zalievaná alkoholom a keďže je osamelá, opeľuje sa sama. Býva výstavným kusom do určitého veku, potom býva presádzaná do menšieho črepníka. Tým stráca svoj ekologický význam.

Zelená budova - Na rozdiel od Paríža, kde názov “Zelená budova” prislúcha domom, ktorých steny sú vysádzané rôznymi druhmi rastlín, sú zelené budovy u nás porastené tradičným brečtanom, prípadne čerešňami, ktoré zasadili vtáci do škár. Na rozdiel od francúzskych rastlín sú čerešne ponechané svojmu osudu. Inak je na slovenských budovách zelené akurát sklo.

Permakultúra - Hospodárstvo, pri ktorom musíte dokonale splynúť s prírodou a myslieť si, že to bude navždy. Niekedy sa splynutie podarí tak, že zabudnete na storočie, v ktorom žijeme a stanete sa lesným škriatkom, ktorý v pote zápasí o biomaliny s čím ďalej, tým väčším počtom medveďov v slovenských horách. O pomoc treba volať biomobilom.

Satelit - Miesto, kam sa uberajú mešťania, ktorí chcú byť v noci dedinčanmi a pritom nerozoznajú ovcu od kozy. Milujú uzavreté priestory svojich áut a vysoké panelové ploty okolo svojich minitrávnikov. Sú presvedčení, že kvalita ich života sa úmerne zväčšuje veľkosťou ich septika a dostupnosťou hounotzutzu. Nadšenie zo satelitu ich opúšťa, keď deti dovŕšia 10 rokov. Od tohto okamihu začínajú byť najväčšími znečisťovateľmi mestského i satelitného ovzdušia.

Velocipédisti - Napriek všeobecnému strachu z migrantov sa Bratislava pomaly, ale isto, zapĺňa Holanďanmi. Dokonca predstierajú, že sú Slováci. Škoda, že na rozdiel od Holandska nejazdia v letných šatách a košeliach s kravatou, ale prepadajú pocitom, že sú naklonovaní Sagani. V práci sa potom prezliekajú do úradníckych montérok. Niektorí bez sprchy. Tým pádom kvalita služieb našich úradov a firiem hlboko klesá. Smrad v našej kotline zase víťazí.