Slovníček

Internetový kultúrny bojovník alebo keyboard warior

Človek alebo bot, automaticky aktívny robot, ktorý píše statusy na sociálnych sieťach, prihlasuje sa na kultúrne akcie, kritizuje umelcov, hoci môže sedieť v práci na Novom Zélande. Spoliehať sa na jeho hlas alebo prítomnosť, je naivné. Virtuálna sféra je pre neho skutočnejšia ako on sám. nový kultúrny fenomén.

 

Far-right culture, alebo reakčná kultúrna politika

Predstavitelia staronového prúdu kultúrnej politiky, s ktorým sme už mali dočinenia a doplatili sme nielen kultúrne na ňu, predstierajú zvýšený záujem o náboženstvo a jeho doslovný výklad tak, ako islamisti. Svoje názory obhajujú rétorikou plnou nenávistných slov voči moderne. Vo svetovej literatúre sa tomu hovorí “moral outrage” – morálne pobúrenie. svoje názory šíria veľmi efektívne a týmto fenoménom sa zaoberá “conveyor belt theory”, čo znamená teória dopravného pásu. ide o permutácie riskantných faktorov, proti ktorým je ťažké nasadiť správne protizbrane.

 

Internet bloodhound

 

Les enfants du vide, children of emptiness

Termín R.Glucksmana, ktorým sa moralisticky pokúša označiť mladú generáciu, prilepenú k virtuálnej realite a v realite prázdnu. Čo sa nám prieči pri pohľade na zástupy mladých ľudí, ktorí prichádzajú v zástupoch v deň volieb voliť reprezentantky a predstaviteľov štátu. Odlíšiť strarecké vzdychania nad mladými, ktoré nás sprevádzajú od dôb, kedy sa ľudia naučili písať od problému presadenia kvality internetového priestoru, bude znakom múdrosti starešinstva. Umelci a ľudia kultúrneho sveta majú pred sebou veľkú. ba priam grandióznu úlohu.